Domů Plavby R5 - Perly vzdáleného jihu (z Dubrovníku)

R5 - Perly vzdáleného jihu (z Dubrovníku)


Typ: Relax plavby lodí

Trasa: DUBROVNÍK - MLJET - HVAR - BOL (BRAČ) - SPLIT - KORČULA - ŠIPAN - DUBROVNÍK

Zjistit ceny

Ceny plavby

Program plavby

Den 1 (Neděle): DUBROVNÍK (V)

Nalodění bude probíhat od 13 hodin v přístavu Gruž v Dubrovníku. První jídlo na lodi tento den je večeře. Večer volný k procházce historickým městem Dubrovník (UNESCO). Zvláštní kouzlo dodávají městu starodávné budovy z doby, kdy byl Dubrovník samostatnou republikou. Většina architektury starého města je postavena v renesančním či gotickém stylu. Zcela unikátní jsou pak městské hradby. Volné odpoledne využijte k procházce po těchto majestátních hradbách. Více času na prohlídku města bude v sobotu po návratu zpět do Dubrovníku. Přenocování na lodi v přístavu Gruž.

Den 2 (Pondělí): DUBROVNÍK - MLJET (S, O)

Po snídani loď vypluje k ostrovu Mljet. Oběd cestou na lodi. Část ostrova Mljet je národním parkem se dvěma nádhernými slanými jezery tyrkysové barvy, propojenými úzkými kanály s otevřeným mořem. Odpoledne volné k prohlídce národního parku. Možnost přeplout na ostrůvek Sv. Marije s klášterem, nacházející se uprostřed Velkého jezera. Stezky kolem jezer jsou skvělé k procházkám nebo projížďkám na kolech, které si tu můžete pronajmout. Přenocování na lodi v přístavu Polače nebo Pomena (záleží na volných místech v přístavech).

Den 3 (Úterý):  MLJET - HVAR (S, O)

Brzy ráno vypluje loď k malému ostrovu Šćedro, poblíž jižního pobřeží ostrova Hvar. Snídani na lodi vystřídá koupání v průzračném moři. Po obědě pokračuje loď k šarmantnímu historickému městu Hvar. Možnost prohlídky města - nádherný přístav s jachtami, renesanční katedrála, obecní divadlo z roku 1612 (nejstarší v Evropě) a mnoho dalších památek. Ve Hvaru se nachází i mnoho restaurací, barů, vyhlášených nočních klubů i stylových obchůdků se suvenýry. Přenocování na lodi ve Hvaru.

Den 4 (Středa): HVAR - BOL (BRAČ) - SPLIT (S, O)

Po snídani loď vypluje k městečku Bol na ostrově Brač. Bol je známý především pláží Zlatni Rat, pravděpodobně nejkrásnější pláží Chorvatska. Zlatni Rat je mys, jehož výběžek tvořený drobnými kulatými oblázky se pohybuje ze strany na stranu podle směru větru a vln. Oběd na lodi. V pozdním odpoledni připlutí do Splitu, druhému největšímu městu Chorvatska. Ve Splitu se nachází římské stavby, především unikátní Diokleciánův palác ze 4. st. n. l. (UNESCO) - možnost komentované prohlídky s průvodcem (v angličtině). Večer a přenocování na lodi ve Splitu.

Den 5 (Čtvrtek):  SPLIT - KORČULA (S, O)

Po snídani loď vypluje k ostrovu Korčula - rodnému místu cestovatele Marca Pola. Cestou oběd na lodi v některé z klidných zátok. Brzy odpoledne připlutí do nádherného historického města Korčula. Mohutné hradby a obranné věže obklopují staré město. Během procházky ulicemi uspořádanými do tvaru rybí kostry objevíte staré kostely a muzea. Dopřejte si tu nejeden gurmánský zážitek v některé z mnoha restaurací. Pro ty, kteří hledají večerní zábavu, je zde mnoho barů a klubů. Přenocování na lodi v Korčuli.

Den 6 (Pátek): KORČULA - ŠIPAN (S, O, KV)

Během snídaně loď pokračuje k Elafitským ostrovům, nacházejícím se západně od Dubrovníku. Patří zde ostrovy Šipan, Lopud a Koločep (Kalamota). Tyto ostrovy lákají turisty především díky krásným scenériím a plážím. U jednoho z těchto malých ostrovů je naplánován oběd a koupání. Největším ostrovem souostroví Elafiti je Šipan - u něj loď zakotví. Tento večer si na lodi užijete Kapitánskou večeři - je zahrnuta v ceně u lodí kategorií Premium a Premium Superior. Přenocování na lodi v přístavu ostrova Šipan.

Den 7 (Sobota): ŠIPAN - DUBROVNÍK (S, O)

Po snídani loď vypluje zpět k Dubrovníku. Cestou nádherné výhledy na pobřeží, oběd na lodi. V brzkém odpoledni připlutí do Dubrovníku. Celé odpoledne je tedy k dispozici k prohlídce tohoto úchvatného historického města nebo ke koupání. Můžete se zúčastnit komentované prohlídky Dubrovníku s průvodcem (v angličtině) - je zahrnuta v ceně u lodí kategorií Premium a Premium Superior. Doporučujeme procházku po 1940 m dlouhých městských hradbách (zpoplatněno) a třistametrovou promenádní třídou Stradun. Můžete se také vyvézt lanovkou na horu Srđ, odkud budete mít příležitost vyfotografovat nejlepší záběry Dubrovníku. Jsou odkud nádherné výhledy na Dubrovník, zvláště na hradby a Elafitské souostroví. Přenocování na lodi v přístavu Gruž v Dubrovníku.

Den 8 (Neděle): DUBROVNÍK (S)

Poslední den, snídaně na lodi, ukončení programu a vylodění v 9 hod.

Kapitán lodi si vyhrazuje právo na změnu trasy (např. z důvodu nepříznivého počasí).

Prosíme, přečtěte si také Lodní řád a Platební a storno podmínky.

Fakultativní výlety si domluvíte až na lodi - jejich realizace může záviset na počtu zájemců.

Kategorie lodí na této trase

Turnusy plaveb

Neděle - neděle

Garantované termíny vyplutí

Premium a Traditional En Suite - každou neděli od 13.5. do 14.10.

Traditional - 13.5., 20.5., 7.10. a 14.10.

Pokud se vám nezobrazí žádná nabídka, změňte termín, kategorii lodi, nebo typ kajuty, případně vyberte jinou trasu.

Slevy a příplatky

Osoba na 3. lůžku v kajutě - sleva 30 %

Dítě do 9,99 let - sleva 50 %

Využití kajuty pouze 1 osobou - příplatek 50 %

V ceně nejsou zahrnuty přístavní poplatky ve výši 40 €/osobu/týden (platí se na místě kapitánovi lodi).

Chcete poradit s výběrem plavby?

Doporučíme vám přesně to, co potřebujete.

Zavolejte nám: 542 221 714

Jsme zde pro vás: Po-Pá 8.30–17.00

Není pro vás tato plavba to pravé?
Podívejte se na jiné plavby v Chorvatsku.

Zobrazit jiné plavby