Domů Informace Doprava a parkování

Doprava a parkování

Doprava do Chorvatska, do místa vyplutí, ani parkovné nejsou zahrnuty v ceně plavby. Dopravu si každý zákazník zajišťuje sám. V přístavech je možnost parkování.

Parkování v místech vyplutí

V Opatiji lze parkování zajistit na hlídaném parkovišti. Prosíme, sdělte nám předem, že máte zájem o zajištění parkovacího místa v přístavu. Předáme tuto informaci personálu lodi.

Ve Splitu lze parkovat ve veřejných garážích (nelze předem zarezervovat parkovací místo).

Cena parkovného je v rozpětí 10–15 EUR/den.

Autem můžete pohodlně dojet až do přístavu, zapsat se na loď, přenést si zavazadla na loď a poté:

  • v Opatiji: předáte auto personálu organizátora plavby (přítomen u lodi) k zaparkování (na konci plavby vám auto opět přiveze do přístavu).
  • ve Splitu: ještě před odjezdem do Chorvatska od nás dostanete mapku (PDF) s vyznačením garáží, kde lze auto zaparkovat, a cesty, jak se tam dostanete. Je to z přístavu asi 5–7 minut. Do přístavu se pak vracíte buď pěšky, nebo místním autobusem. Případně vás může nasměrovat i personál organizátora plavby.

Kde lodě najdete

Lodě najdete v těchto přístavech:

  • v Opatiji: hlavní přístav v Opatiji - ne přístav Ičići, ani přístav Admiral (v hlavním přístavu se nachází také restaurace Bevanda a bar Hemingway)
  • ve Splitu: hlavní trajektový přístav ve Splitu (označen jako "TRAJEKTNA LUKA"). Nachází se zde také centrální autobusové nádraží a vlakové nádraží.

Svou loď poznáte podle jejího jména, které je napsáno na jejím předním boku (sdělíme vám ho nejpozději 10 dní před datem vyplutí).