Domů Informace Doprava a parkování

Doprava a parkování

Doprava do Chorvatska, do místa vyplutí, ani parkovné nejsou zahrnuty v ceně plavby. Dopravu si každý zákazník zajišťuje sám. V přístavech je možnost parkování.

Parkování v místech vyplutí

Autem dojedete až do přístavu, zapíšete se na loď a vyložíte si tam zavazadla.

V Opatiji lze auto zaparkovat na hlídaném parkovišti. Prosíme, sdělte nám předem, že máte zájem o pomoc se zajištěním parkovacího místa v přístavu - předáme tuto informaci organizátorovi plavby. Po příjezdu do přístavu se potkáte s členem posádky a toho pak budete následovat ve svém voze až na parkoviště. Parkoviště je z přístavu vzdáleno asi 10 minut. Můžete také dát klíče od auta zástupci organizátora plavby a ten vám auto zaparkuje (a na konci plavby opět přiveze do přístavu).

Ve Splitu lze parkovat ve veřejných garážích. Ještě před odjezdem do Chorvatska od nás dostanete PDF mapku s vyznačením garáží, kde můžete auto zaparkovat, a popis cesty, jak se tam dostanete. Je to z přístavu asi 7 minut. Do přístavu se pak vracíte buď pěšky, nebo místním autobusem. Případně vás může nasměrovat i personál organizátora plavby, kterého potkáte u lodi. Místo v garážích však lze předem zarezervovat. Pro rezervaci parkovacího místa je potřeba nám nahlásit typ vozidla a SPZ. Předáme tuto informaci organizátorovi plavby. Na parkování si, prosíme, vyhraďte dostatečnou časovou rezervu před časem vyplutí lodi.

Cena parkovného je v rozpětí 12–25 EUR/den.

Kde lodě najdete

Lodě najdete v těchto přístavech:

  • v Opatiji: hlavní přístav v Opatiji (adresa je Zert bb) - ne přístav Ičići, ani přístav Admiral. V hlavním přístavu se nachází také restaurace Bevanda a Molo a bar Hemingway. Na ukazatelích je hlavní přístav v Opatiji označen jako „TRAJEKTNA LUKA“.
  • ve Splitu: hlavní trajektový přístav ve Splitu (označen jako "TRAJEKTNA LUKA"). Nachází se zde také centrální autobusové nádraží a vlakové nádraží.

Svou loď poznáte podle jejího jména, které je napsáno na jejím předním boku (sdělíme vám ho nejpozději 10 dní před datem vyplutí).