Domů Plavby Plavba R3 - Divoká Střední Dalmácie (ze Splitu)

Plavba R3 - Divoká Střední Dalmácie (ze Splitu)

Dovolená na lodi pro skutečné milovníky přírody. Tato plavba vás zavede do míst, kam se podívá jen málokdo. Objevíte vzdálené ostrovy, jejich přírodní fenomény i slavná historická města Jadranu. Vykoupete se na nejkrásnější chorvatské pláži Zlatni rat. S rezervací této plavby neváhejte - jede se jen ve třech termínech!


Typ: Relax dovolená na lodi

Trasa: SPLIT - OMIŠ/PUČIŠĆA (BRAČ) - KORČULA - ULBI (LASTOVO) - RAVNIK - KOMIŽA/VIS - BIŠEVO - STARI GRAD (HVAR) - BOL (BRAČ) - SPLIT

Zjistit ceny

Ceny plavby

Program plavby

Den 1 (Sobota): SPLIT - OMIŠ/PUČIŠĆA (BRAČ) (O)

Nalodění probíhá od 11 hodin. Loď vypluje ze Splitu ve 13 hodin. Oběd na lodi zpříjemní výhledy na dalmatské pobřeží. Loď míří do Omiše nebo na ostrov Brač do vesnice Pučišća (záleží na volných místech v přístavech). Cestou zastávka na koupání. (a) Omiš je malebné městečko s příkrými skalnatými horami, kde do moře vtéká řeka Cetina. Fakultativně rafting na řece Cetina (34 €/osobu) nebo lanový skluz (Zipline) nad kaňonem řeky (60 €/osobu). V Omiši můžete šplhat po starých městských hradbách, zahrát si plážový volejbal nebo se jen tak procházet starým městem. (b) Pučišća je typické dalmatské městečko, situované v hluboké zátoce na severní straně ostrova Brač. Je to centrum těžby a zpracování světově proslulého bračského mramoru (je z něj postaven Bílý dům ve Washingtonu, Liverpoolská katedrála aj.). Možnost navštívit místní kamenickou dílnu. Pučišća může nabídnout také křišťálově čisté moře, nádhernou přírodu, domácí kuchyni, víno a olivový olej. Přenocování na lodi v přístavu. Prohlídka historického města Split bude možná v pátek po návratu lodi do Splitu.

Den 2 (Neděle): OMIŠ/PUČIŠĆA - KORČULA (S, O)

Brzy ráno loď vypluje k ostrovu Korčula - rodnému místu cestovatele Marca Pola. Cestou snídaně a zastávka na koupání. Oběd na lodi si vychutnáte blízko vesničky Loviště na západním konci Pelješacu, nebo v tiché zátoce Kneža na ostrově Korčula. Připlutí do historického města Korčula s majestátními hradbami v pozdním odpoledni. Není náhodou, že se Korčuli přezdívá Malý Dubrovník. Můžete se zúčastnit komentované prohlídky města (s průvodcem v angličtině) - je zahrnuta v ceně u lodí kategorií Premium a Premium Superior. Večer si zpříjemněte návštěvou některé z mnoha místních hospůdek. Přenocování na lodi v Korčuli.

Den 3 (Pondělí):  KORČULA - ULBI (LASTOVO) (S, O, KV)

Po snídani na lodi se můžete projít korčulským přístavem nebo navštívit stánky se suvenýry a místními specialitami. Loď poté vypluje k ostrovu Lastovo - nejvzdálenějšímu obydlenému chorvatskému ostrovu. Celý ostrov Lastovo je přírodní rezervací a po připlutí se zde vybírá poplatek 5 EUR/osobu. Oběd na lodi. Loď zakotví v přístavu Ulbi. Odtud se místním autobusem nebo taxi můžete dopravit do vesničky Lastovo k návštěvě vinařství a ochutnávce místních výborných vín. Vesnička Lastovo je charakteristická malými kostely a netradičními komíny. Ostrov Lastovo je obklopen velkým množstvím menších ostrůvků s plážemi a zátokami, vhodnými zejména ke šnorchlování. Přenocování na lodi v tiché zátoce. Tento večer si na lodi užijete Kapitánskou večeři - je zahrnuta v ceně u lodí kategorií Premium a Premium Superior.

Den 4 (Úterý):  LASTOVO - RAVNIK - KOMIŽA/VIS (S, O)

Během snídaně loď vypluje k ostrovu Vis, jenž byl pro turisty po mnoho let uzavřen. Oběd na lodi. Díky své strategické geografické poloze zde měla dlouhá léta svou základnu jugoslávská námořní flotila. Díky mnohaleté izolaci se ostrov Vis příliš nezměnil. Na Visu můžete i dnes zažít Středozemí, jaké bývalo v dávných dobách, a proto je zajímavé jej navštívit. Blízko Visu se nachází malý ostrov Ravnik s přírodním fenoménem - Zelenou jeskyní (Zelena špilja). Svůj název dostala podle neobvyklého zeleného světla odrážejícího se ode dna jeskyně. Možnost zaplavat si přímo v Zelené jeskyni. V závislosti na aktuální situaci v přístavech loď dále pluje buď do městečka Komiža, nebo Vis. (a) Komiža je typické středomořské městečko na západní straně ostrova Vis. Možnost procházky v Komiži, bohaté na historické stavby a úzké uličky, nebo po některé z místních oblázkových pláží na východní straně městečka, kde vyvěrá na povrch také sladká voda. (b) Městečko Vis se nachází na severní straně ostrova a byl vybudováno poblíž pozůstatků antického sídla Issa - prvního osídleného centra v Chorvatsku, vybudovaného Řeky ve 4. st. př. n. l. Možnost návštěvy pozůstatků římských lázní, městského muzea či procházky po pobřeží. Přenocování na lodi v Komiži či Visu.

Den 5 (Středa): KOMIŽA/VIS - BIŠEVO - STARIGRAD (HVAR) (S, O)

Po snídani loď vypluje k ostrůvku Biševo, kde se nachází další úchvatný přírodní fenomén - Modrá jeskyně (Plava špilja). V poledne při klidné mořské hladině dopadají do jeskyně sluneční paprsky, ode dna se odrážejí zpět a lomem světla vznikají zajímavé modré a stříbřité světelné efekty. Jeskyně je přístupná člunem a platí se zde vstupné (10 EUR/osobu). Návštěva jeskyně závisí vždy na podmínkách počasí (problémem může být silný vítr nebo příliv). Oběd na lodi. Loď dále pluje k ostrovu Hvar do města Stari Grad. Volné odpoledne využijte k procházce starým městem nebo se můžete zúčastnit komentované prohlídky města (s průvodcem v angličtině) - je zahrnuta v ceně u lodí kategorie Premium Superior. Přenocování na lodi ve Stari Gradu.

Den 6 (Čtvrtek): STARIGRAD (HVAR) - BOL (BRAČ) (S, O)

Po snídani loď vypluje k ostrovu Brač. Koupání na nejkrásnější pláži v Chorvatsku - Zlatni Rat u letoviska Bol. Zlatni Rat je mys, jehož výběžek tvořený drobnými kulatými oblázky se pohybuje ze strany na stranu podle směru větru a vln. Oběd na lodi. Bol je živé, krásně upravené městečko s širokou dlážděnou promenádou stíněnou vzrostlými borovicemi, řadou vynikajících restaurací a vináren. Můžete si tu pronajmout skútr a vyjet až na nejvyšší vrchol ostrova Brač - Vidovu goru (778 m), odkud jsou překrásné výhledy, nebo se vydat na západ do vesničky Murvica s krásnou oblázkovou pláží a restaurací s vynikajícím pečeným jehněčím. Přenocování na lodi v přístavu Bol.

Den 7 (Pátek): BOL (BRAČ) - SPLIT (S, O)

Snídaně na lodi. Poslední den bude čas zejména na koupání, a to na různých plážích ostrova Brač. Oběd na lodi. V pozdním odpoledni loď dopluje do Splitu, druhého největšího chorvatského města. Ve Splitu se nachází římské stavby, především unikátní Diokleciánův palác ze 4. st. n. l. (UNESCO). Možnost samostatné prohlídky města nebo se můžete zúčastnit komentované prohlídky města (s průvodcem v angličtině) - je zahrnuta v ceně u lodí kategorie Premium Superior. Přenocování na lodi v přístavu ve Splitu.

Den 8 (Sobota): SPLIT (S)

Poslední den, snídaně na lodi, ukončení programu a vylodění v 9.00 hod.

Kapitán lodi si vyhrazuje právo na změnu trasy (např. z důvodu nepříznivého počasí).

Prosíme, přečtěte si také Lodní řád a Platební a storno podmínky.

Fakultativní výlety

Výlet do národního parku Plitvice (ze Splitu)

Celodenní výlet autobusem do jedinečného národního parku Plitvická jezera (UNESCO) - soustava 16ti sladkovodních jezer s průzračnou vodou, propojených nádhernými vodopády.

 • Kdy: v sobotu po ukončení plavby (7.30–19.00 hod.)
 • Cena: 62 €/osobu - v ceně je zahrnuta doprava autobusem, anglicky mluvící průvodce
 • Cena nezahrnuje: vstup do národního parku (včetně plavby lodí po jezeře a jízdy vláčkem) - výše vstupného závisí na termínu návštěvy.
 • Doporučení: pohodlná obuv

Výlet do Mostaru (ze Splitu)

Celodenní výlet autobusem do Mostaru (UNESCO) - nejkrásnějšího města v Bosně a Hercegovině. Ikonický Starý Most (Stari Most) je dokladem dlouholeté turecké nadvlády, návštěva starého bazaru, mešity a typického tureckého domu.

 • Kdy: v sobotu po ukončení plavby (7.00–20.00 hod.)
 • Cena: 75 €/osobu - v ceně je zahrnuta doprava autobusem, anglicky mluvící průvodce
 • Min. počet osob: 10
 • Nutnost cestovního pasu

Výlet do Šibeniku a národního parku Krka (ze Splitu)

Celodenní výlet autobusem do Šibeniku s překrásnou katedrálou Sv. Jakova (UNESCO) a dále do národního parku Krka - soustava vodopádů na řece Krka, pod nimiž se můžete i vykoupat.

 • Kdy: v sobotu po ukončení plavby (7.00–18.00 hod.)
 • Cena: 35 €/osobu - v ceně je zahrnuta doprava autobusem, komentovaná prohlídka Šibeniku (anglicky mluvící průvodce), plavba loďkou, průvodce v NP Krka
 • Cena nezahrnuje: vstupné do národního parku Krka - výše vstupného závisí na termínu návštěvy.
 • Doporučení: pohodlná obuv, plavky

Lanový skluz (Zipline) nad kaňonem řeky Cetiny (ze Splitu)

Pro milovníky adrenalinu - osmidráhový lanový skluz 150 m nad zemí v úchvatném skalním kaňonu řeky Cetiny.

 • Kdy: v sobotu po zahájení plavby (14.00–18.00 hod.)
 • Cena: 60 €/osobu - v ceně je zahrnuta doprava autobusem, lanový skluz vč. vybavení
 • Doporučení: pohodlná obuv

Rafting na řece Cetině (z Makarske/Omiše)

Pro milovníky adrenalinu a přírody - rafting na řece Cetině v úchvatném skalním kaňonu. Vodopády, skryté jeskyně, lesní porosty.

 • Kdy: v sobotu po zahájení plavby (14.00–18.00 hod.)
 • Cena: 40 €/osobu (47 €/osobu ze Splitu) - v ceně je zahrnuta doprava autobusem, rafting na řece Cetině vč. vybavení, instruktor
 • Doporučení: plavky

Ochutnávka vín v Bolu, Korčuli a Visu

Ochutnejte vynikající dalmatská vína na různých chorvatských ostrovech. Ochutnávka je cca na 1 hodinu.

 • Kdy: Kdykoli během pobytu v daném místě
 • Cena: 20 €/osobu

Ochutnávka vín a specialit na ostrově Lastovo

Návštěva vinného sklípku (10 km od přístavu) s ochutnávkou kvalitních vín a místních specialit - dalmatský pršut, domácí kozí sýr, pažský sýr, ančovičky, rybí paštika, kapari, sladké smažené fritule (prkle) a krostule (skalice). Ochutnávka je cca na 1,5 hod.

 • Kdy: Po připlutí do přístavu Ulbi (nutná doprava místním autobusem)
 • Cena: 28 €/osobu - zahrnuje ochutnávku výše uvedeného

Návštěva podzemních tunelů na Visu

Na ostrově Vis navštivte vojenské podzemní tunely z dob Studené války, využívané v minulosti námořnictvem. Prohlídka je cca na 1,5 hod.

 • Kdy: Kdykoli během pobytu na ostrově Vis
 • Cena: 33 €/osobu - zahrnuje prohlídku tunelů, průvodce, dopravu
 • Min. počet osob: 6

Tradiční dalmatská večeře na Korčuli

Využijte příležitosti ochutnat typickou dalmatskou večeři v malé vesničce poblíž města Korčula. Dozvíte se také něco o historii ostrova a místním způsobu života. Délka 3–4 hodiny.

 • Kdy: Během pobytu na ostrově Korčula, po 18. hodině
 • Cena: 35 €/osobu - zahrnuje dopravu, komentovanou procházku, ukázku výroby domácích produktů, přivítací přípitek, tradiční večeři.
 • Min. počet osob: 5

Prohlídky historických měst Split, Korčula, Stari Grad

Prohlídka města Korčula je již zahrnutá v ceně na lodích kategorií Premium Superior a Premium.
Prohlídka měst Split a Stari Grad je již zahrnutá v ceně na lodích kategorie Premium Superior.

 • Cena: 10 €/osobu - zahrnuje komentovanou prohlídku (anglicky mluvící průvodce)
 • Možnost objednat si dopředu naslouchadlo pro komentáře k prohlídkám ve zvoleném jazyce (10 €/týden).
 • Min. počet osob: 10

Nabídka a ceny fakultativních výletů se mohou měnit. Aktuální informace vám poskytne posádka/průvodce na lodi. Fakultativní výlety si domluvíte až na místě - jejich realizace může záviset na počtu zájemců.

Kategorie lodí na této trase

Cena od: 25 543 Kč osobu
Platí pro: Kategorie lodí TRADITIONAL EN SUITE, Pod palubou
Přesnou cenu uvidíte níže po zadání vlastních parametrů.

Turnusy plaveb

Sobota - sobota

Využijte benefity

Pro úhradu dovolené na lodi můžete využít i zaměstnanecké benefitní poukázky a programy - Sodexo, Benefit Plus, Benefity.cz, Edenred a Up eBenefity. Jak uhradit dovolenou přes benefity
Zjistěte cenu plavby
Kategorie lodí PREMIUM SUPERIOR, Na palubě, 1 osoba
27.07.2024 (So) - 03.08.2024 (So) | Detail termínu
45 077 Kč za 1 osobu
Kategorie lodí PREMIUM SUPERIOR, Pod palubou, 1 osoba
27.07.2024 (So) - 03.08.2024 (So) | Detail termínu
37 563 Kč za 1 osobu
Kategorie lodí PREMIUM, Na palubě, 1 osoba
03.08.2024 (So) - 10.08.2024 (So) | Detail termínu
37 563 Kč za 1 osobu
Kategorie lodí TRADITIONAL EN SUITE, Pod palubou, 1 osoba
03.08.2024 (So) - 10.08.2024 (So) | Detail termínu
25 543 Kč za 1 osobu
Kategorie lodí PREMIUM, Pod palubou, 1 osoba
03.08.2024 (So) - 10.08.2024 (So) | Detail termínu
33 057 Kč za 1 osobu
Kategorie lodí TRADITIONAL EN SUITE, Na palubě, 1 osoba
03.08.2024 (So) - 10.08.2024 (So) | Detail termínu
27 046 Kč za 1 osobu
Kategorie lodí PREMIUM SUPERIOR, Na palubě, 1 osoba
03.08.2024 (So) - 10.08.2024 (So) | Detail termínu
45 077 Kč za 1 osobu
Kategorie lodí PREMIUM SUPERIOR, Pod palubou, 1 osoba
03.08.2024 (So) - 10.08.2024 (So) | Detail termínu
37 563 Kč za 1 osobu
Kategorie lodí PREMIUM SUPERIOR, Na palubě, 1 osoba
17.08.2024 (So) - 24.08.2024 (So) | Detail termínu
45 077 Kč za 1 osobu
Kategorie lodí PREMIUM SUPERIOR, Pod palubou, 1 osoba
17.08.2024 (So) - 24.08.2024 (So) | Detail termínu
37 563 Kč za 1 osobu

Slevy a příplatky

Osoba na 3. lůžku v kajutě - sleva 30 %

Dítě do 9,99 let - sleva 50 %

Využití kajuty pouze 1 osobou - příplatek 50 %

V ceně nejsou zahrnuty přístavní poplatky ve výši 60 €/osobu/týden (platí se na místě kapitánovi lodi).

Chcete poradit s výběrem plavby?

Doporučíme vám přesně to, co potřebujete.

Zavolejte nám: 542 221 714

Jsme zde pro vás: Po-Pá 8.30–17.00

Není pro vás tato plavba to pravé?
Podívejte se na jiné plavby v Chorvatsku.

Zobrazit jiné plavby