Domů Plavby R2 - Jižní průzkumník (ze Splitu)

R2 - Jižní průzkumník (ze Splitu)


Typ: Relax plavby lodí

Trasa: SPLIT - MAKARSKA - MLJET - DUBROVNÍK - ŠIPAN nebo TRSTENIK - KORČULA - HVAR - BOL (BRAČ) - SPLIT

Proč zvolit tuto plavbu

Historické skvosty Dalmácie - města Split, Korčula, Hvar, Dubrovník, relax na Paklených ostrovech, koupání na nejkrásnější pláži Zlatni rat, tyrkysová jezera na ostrově Mljet, vyhlášená vinařství Pelješacu… Nejoblíbenější trasa! 

Zjistit ceny

Ceny plavby

Program plavby

Den 1 (Sobota): SPLIT - MAKARSKA (O)

Loď vypluje ze Splitu ve 13 hodin na jihovýchod do města Makarska. Oběd na lodi zpříjemní výhledy na dalmatské pobřeží. Odpolední koupání na některé z krásných zátok. Pro dobrodružnější povahy možnost raftingu na řece Cetině (34 €/osobu) nebo lanový skluz (Zipline) nad kaňonem řeky (60 €/osobu). Návrat do Makarske ve večerních hodinách. Projděte se městem s množstvím kostelů a dalších architektonických a kulturních památek, nebo jen po městské promenádě až k majáku. Makarska je plná výborných barů i restaurací, je to centrum nočního života na Makarské riviéře. Přenocování na lodi v Makarske.

Den 2 (Neděle): MAKARSKA - MLJET (S, O)

Brzy ráno loď vypluje k ostrovu Mljet. Cestou snídaně a zastávka na koupání u poloostrova Pelješac. Část ostrova Mljet je národním parkem se dvěma nádhernými slanými jezery tyrkysové barvy, propojenými úzkými kanály s otevřeným mořem. Oběd na lodi. Odpoledne volné k prohlídce národního parku. Možnost přeplout na ostrůvek Sv. Marije s klášterem, nacházející se uprostřed Velkého jezera. Stezky kolem jezer jsou skvělé k procházkám nebo projížďkám na kolech, které si tu můžete pronajmout. Přenocování na lodi v přístavu Polače nebo Pomena (záleží na volných místech v přístavech).

Den 3 (Pondělí): MLJET - DUBROVNIK (S, O)

Po snídani loď vypluje k Dubrovniku (UNESCO), snad nejslavnějšímu městu Chorvatska. Oběd na lodi. Pro mnohé je návštěva Dubrovníku vrcholným zážitkem. Můžete se zúčastnit komentované prohlídky města (s průvodcem v angličtině) - je zahrnuta v ceně u lodí kategorií Premium a Premium Superior. Stejně tak však můžete toto místo poznávat individuálně. Organizovanou prohlídku následuje volitelný výlet lanovkou na horu Srđ, odkud jsou na Dubrovnik nádherné výhledy. Ve městě doporučujeme procházku po 1940 m dlouhých městských hradbách (zpoplatněno) a návštěvu starého náměstí Stradun. Přenocování na lodi v Dubrovníku.

Den 4 (Úterý): DUBROVNIK - ŠIPAN nebo TRSTENIK (S, O, KV)

Snídaně na lodi. Loď vypluje z Dubrovniku až v dopoledních hodinách - ráno máte tedy další šanci na prohlídku města. Oběd na lodi. Kolem poledne loď vypluje do Trsteniku na poloostrově Pelješac, nebo k ostrůvku Šipan (součást Elafitských ostrovů). Trstenik je malý přístav s přibližně sto stálými obyvateli, kteří se zabývají zejména farmařením, rybařením a především vinařstvím (odrůda Dingač). Možnost návštěvy vinařství Grgić s ochutnávkou vín. Odpolední koupání. Přenocování na lodi v Trsteniku nebo na Šipanu (záleží na volných místech v přístavech). Tento večer si na lodi užijete Kapitánskou večeři - je zahrnuta v ceně u lodí kategorií Premium a Premium Superior.

Den 5 (Středa): ŠIPAN/TRSTENIK - KORČULA (S, O)

Po snídani loď vypluje k ostrovu Korčula. Cestou oběd na lodi v klidné zátoce, odpoledne příjezd do města Korčula - rodnému místu cestovatele Marca Pola. Mohutné hradby a obranné věže obklopují staré město. Objevíte tu staré kostely a muzea. Můžete se zúčastnit komentované prohlídky města Korčula (s průvodcem v angličtině) s ochutnávkou místního vína - je zahrnuta v ceně u lodí kategorie Premium Superior. Večer využijte k návštěvě některé z mnoha vynikajících restaurací. Přenocování na lodi v Korčuli.

Den 6 (Čtvrtek): KORČULA - HVAR (S, O)

Brzy ráno loď vypluje k souostroví Pakleni otoci blízko města Hvar. Cestou snídaně na lodi. Přestávka na koupání, oběd na lodi. Odpoledne možnost prohlídky města Hvar - renesanční katedrála, obecní divadlo z roku 1612 (nejstarší v Evropě) a mnoho jiných památek. Můžete se zúčastnit i komentované prohlídky města (s průvodcem v angličtině) - je zahrnuta v ceně u lodí kategorie Premium Superior. Město Hvar nabízí širokou škálu zábavy - spoustu restaurací, barů a kaváren, které bývají otevřeny dlouho do noci. Pěkné stánky se suvenýry (levandule aj.). Přenocování na lodi ve Hvaru.

Den 7 (Pátek): HVAR - BOL (BRAČ) - SPLIT (S, O)

Po snídani loď vypluje k ostrovu Brač. Koupání na nejkrásnější pláži v Chorvatsku - Zlatni Rat u letoviska Bol. Zlatni Rat je mys, jehož výběžek tvořený drobnými kulatými oblázky se pohybuje ze strany na stranu podle směru větru a vln. Bol je živé, krásně upravené městečko s širokou dlážděnou promenádou stíněnou vzrostlými borovicemi, řadou vynikajících restaurací a vináren. Po obědě loď vypluje ke Splitu, cestou zastávka na koupání na jedné z mnoha zátok ostrova Brač. V pozdním odpoledni loď dopluje do Splitu, druhého největšího chorvatského města. Ve Splitu se nachází římské stavby, především unikátní Diokleciánův palác ze 4. st. n. l. (UNESCO). Možnost samostatné prohlídky města nebo se můžete zúčastnit komentované prohlídky města (s průvodcem v angličtině). Přenocování na lodi ve Splitu.

Den 8 (Sobota): SPLIT (S)

Poslední den, snídaně na lodi, ukončení programu a vylodění v 9 hod.

Kapitán lodi si vyhrazuje právo na změnu trasy (např. z důvodu nepříznivého počasí).

Prosíme, přečtěte si také Lodní řád a Platební a storno podmínky.

Fakultativní výlety

Výlet do národního parku Plitvice (ze Splitu)

Celodenní výlet autobusem do jedinečného národního parku Plitvická jezera (UNESCO) - soustava 16ti sladkovodních jezer s průzračnou vodou, propojených nádhernými vodopády.

 • Kdy: v sobotu po ukončení plavby (7.30–19.00 hod.)
 • Cena: 95 €/osobu - v ceně je zahrnuta doprava autobusem, vstup do národního parku (včetně plavby lodí po jezeře a jízdy vláčkem), anglicky mluvící průvodce
 • Doporučení: pohodlná obuv

Výlet do Mostaru (ze Splitu)

Celodenní výlet autobusem do Mostaru (UNESCO) - nejkrásnějšího města v Bosně a Hercegovině. Ikonický Starý Most (Stari Most) je dokladem dlouholeté turecké nadvlády, návštěva starého bazaru, mešity a typického tureckého domu.

 • Kdy: v sobotu po ukončení plavby (7.00–20.00 hod.)
 • Cena: 68 €/osobu - v ceně je zahrnuta doprava autobusem, anglicky mluvící průvodce
 • Min. počet osob: 10
 • Nutnost cestovního pasu

Výlet do Šibeniku a národního parku Krka (ze Splitu)

Celodenní výlet autobusem do Šibeniku s překrásnou katedrálou Sv. Jakova (UNESCO) a dále do národního parku Krka - soustava vodopádů na řece Krka, pod nimiž se můžete i vykoupat.

 • Kdy: v sobotu po ukončení plavby (7.00–18.00 hod.)
 • Cena: 60 €/osobu - v ceně je zahrnuta doprava autobusem, komentovaná prohlídka Šibeniku (anglicky mluvící průvodce), vstup do národního parku Krka, průvodce
 • Doporučení: pohodlná obuv, plavky

Lanový skluz (Zipline) nad kaňonem řeky Cetiny (ze Splitu)

Pro milovníky adrenalinu - osmidráhový lanový skluz 150 m nad zemí v úchvatném skalním kaňonu řeky Cetiny.

 • Kdy: v sobotu po zahájení plavby (14.00–18.00 hod.)
 • Cena: 60 €/osobu - v ceně je zahrnuta doprava autobusem, lanový skluz vč. vybavení
 • Doporučení: pohodlná obuv

Rafting na řece Cetině (ze Splitu)

Pro milovníky adrenalinu a přírody - rafting na řece Cetině v úchvatném skalním kaňonu. Vodopády, skryté jeskyně, lesní porosty.

 • Kdy: v sobotu po zahájení plavby (14.00–18.00 hod.)
 • Cena: 34 €/osobu - v ceně je zahrnuta doprava autobusem, rafting na řece Cetině vč. vybavení, instruktor
 • Doporučení: plavky

Ochutnávka vín v Korčuli a ve Hvaru

Ochutnejte vynikající dalmatská vína na různých chorvatských ostrovech. Ochutnávka je cca na 1 hodinu.

 • Kdy: Kdykoli během pobytu v daném místě
 • Cena: 20 €/osobu

Tradiční dalmatská večeře na Korčuli

Využijte příležitosti ochutnat typickou dalmatskou večeři v malé vesničce poblíž města Korčula. Dozvíte se také něco o historii ostrova a místním způsobu života. Délka 3–4 hodiny.

 • Kdy: Během pobytu na ostrově Korčula, po 18. hodině
 • Cena: 35 €/osobu - zahrnuje dopravu, komentovanou procházku, ukázku výroby domácích produktů, přivítací přípitek, tradiční večeři.
 • Min. počet osob: 5

Lanovka na horu Srđ nad Dubrovníkem 

Vyjeďte lanovkou na horu Srđ a vychutnejte si nádherné scénické výhledy na historické město Dubrovnik (UNESCO). Odtud můžete vyrazit na dobrodružnou jízdu off road čtyřkolkou (buggy).

 • Cena: 17 €/osobu

Jízda off road čtyřkolkou (buggy) nad Dubrovníkem

Výchozím bodem je hora Srđ. Užijte si dobrodružnou jízdu ve dvoumístné off road čtyřkolce - dostanete se do málo navštěvovaných míst nad Dubrovníkem (horská pevnost a Chorvatský ranč). Délka jízdy je cca 1 hod.

 • Cena: 40 €/osobu

Mořské kajakování kolem hradeb Dubrovníku

Dopřejte si kajakování na moři kolem majestátního Dubrovníku, zaplavejte si ve skrytých zátokách. Vyplouvá se ze zátoky Pile. Doba kajakování je cca 4 hodiny.

 • Cena: 30 €/osobu - zahrnuje vybavení a instruktora

Hra o trůny v Dubrovníku

Během této prohlídky se podíváte do míst ve starém městě Dubrovníku, kde byla natáčena Hra o trůny. Délka prohlídky cca 2 hodiny.

 • Kdy: Denně v 9.30 hod., 11.00 hod. nebo 16.30 hod.
 • Cena: 27 €/osobu - zahrnuje vybavení a instruktora

Prohlídky historických měst Dubrovník, Hvar, Korčula, Split

Prohlídka města Dubrovník je již zahrnutá v ceně na lodích kategorií Premium Superior a Premium.
Prohlídka měst Hvar a Korčula je již zahrnutá v ceně na lodích kategorie Premium Superior.
Prohlídka města Split v ceně zahrnutá není.

 • Cena: 10 €/osobu - zahrnuje komentovanou prohlídku (anglicky mluvící průvodce)
 • Možnost objednat si dopředu naslouchadlo pro komentáře k prohlídkám ve zvoleném jazyce (10 €/týden).
 • Min. počet osob: 10

Fakultativní výlety si domluvíte až na lodi - jejich realizace může záviset na počtu zájemců.

Kategorie lodí na této trase

Cena od: 10 684 Kč osobu
Platí pro: Kategorie TRADITIONAL (dříve B), Pod palubou
Přesnou cenu uvidíte níže po zadání vlastních parametrů.

Turnusy plaveb

Sobota - sobota

Garantované termíny vyplutí

2019: Premium Superior, Premium, Traditional En Suite, Traditional - každou sobotu od 13.4. do 12.10.
Zjistěte cenu plavby
Kategorie TRADITIONAL EN SUITE (dříve A), Na palubě, 2 osoby
21.09.2019 (So) - 28.09.2019 (So)
33 496 Kč za 2 osoby
Kategorie TRADITIONAL (dříve B), Na palubě, 2 osoby
21.09.2019 (So) - 28.09.2019 (So)
28 876 Kč za 2 osoby
Kategorie TRADITIONAL EN SUITE (dříve A), Na palubě, 2 osoby
28.09.2019 (So) - 05.10.2019 (So)
26 276 Kč za 2 osoby
Kategorie TRADITIONAL EN SUITE (dříve A), Pod palubou, 2 osoby
28.09.2019 (So) - 05.10.2019 (So)
24 544 Kč za 2 osoby
Kategorie TRADITIONAL (dříve B), Na palubě, 2 osoby
28.09.2019 (So) - 05.10.2019 (So)
22 812 Kč za 2 osoby
Kategorie TRADITIONAL (dříve B), Pod palubou, 2 osoby
28.09.2019 (So) - 05.10.2019 (So)
21 368 Kč za 2 osoby
Kategorie TRADITIONAL EN SUITE (dříve A), Na palubě, 2 osoby
05.10.2019 (So) - 12.10.2019 (So)
26 276 Kč za 2 osoby
Kategorie TRADITIONAL EN SUITE (dříve A), Pod palubou, 2 osoby
05.10.2019 (So) - 12.10.2019 (So)
24 544 Kč za 2 osoby
Kategorie PREMIUM (dříve A+), Na palubě, 2 osoby
05.10.2019 (So) - 12.10.2019 (So)
37 538 Kč za 2 osoby
Kategorie PREMIUM (dříve A+), Pod palubou, 2 osoby
05.10.2019 (So) - 12.10.2019 (So)
35 806 Kč za 2 osoby
Kategorie PREMIUM SUPERIOR, Na palubě, 2 osoby
05.10.2019 (So) - 12.10.2019 (So)
37 538 Kč za 2 osoby
Kategorie PREMIUM SUPERIOR, Pod palubou, 2 osoby
05.10.2019 (So) - 12.10.2019 (So)
35 806 Kč za 2 osoby
Kategorie TRADITIONAL (dříve B), Na palubě, 2 osoby
05.10.2019 (So) - 12.10.2019 (So)
22 812 Kč za 2 osoby
Kategorie TRADITIONAL (dříve B), Pod palubou, 2 osoby
05.10.2019 (So) - 12.10.2019 (So)
21 368 Kč za 2 osoby
Kategorie TRADITIONAL EN SUITE (dříve A), Na palubě, 2 osoby
12.10.2019 (So) - 19.10.2019 (So)
26 276 Kč za 2 osoby
Kategorie TRADITIONAL EN SUITE (dříve A), Pod palubou, 2 osoby
12.10.2019 (So) - 19.10.2019 (So)
24 544 Kč za 2 osoby
Kategorie PREMIUM (dříve A+), Na palubě, 2 osoby
12.10.2019 (So) - 19.10.2019 (So)
37 538 Kč za 2 osoby
Kategorie PREMIUM (dříve A+), Pod palubou, 2 osoby
12.10.2019 (So) - 19.10.2019 (So)
35 806 Kč za 2 osoby
Kategorie PREMIUM SUPERIOR, Na palubě, 2 osoby
12.10.2019 (So) - 19.10.2019 (So)
37 538 Kč za 2 osoby
Kategorie PREMIUM SUPERIOR, Pod palubou, 2 osoby
12.10.2019 (So) - 19.10.2019 (So)
35 806 Kč za 2 osoby
Kategorie TRADITIONAL (dříve B), Na palubě, 2 osoby
12.10.2019 (So) - 19.10.2019 (So)
22 812 Kč za 2 osoby
Kategorie TRADITIONAL (dříve B), Pod palubou, 2 osoby
12.10.2019 (So) - 19.10.2019 (So)
21 368 Kč za 2 osoby

Slevy a příplatky

Osoba na 3. lůžku v kajutě - sleva 30 %

Dítě do 9,99 let - sleva 50 %

Využití kajuty pouze 1 osobou - příplatek 50 %

V ceně nejsou zahrnuty přístavní poplatky ve výši 40 €/osobu/týden (platí se na místě kapitánovi lodi).

Chcete poradit s výběrem plavby?

Doporučíme vám přesně to, co potřebujete.

Zavolejte nám: 542 221 714

Jsme zde pro vás: Po-Pá 8.30–17.00

Není pro vás tato plavba to pravé?
Podívejte se na jiné plavby v Chorvatsku.

Zobrazit jiné plavby