Domů Plavby Plavba L5-SO - Perly vzdáleného jihu luxusně (z Dubrovníku)

Plavba L5-SO - Perly vzdáleného jihu luxusně (z Dubrovníku)

Užijte si báječnou dovolenou na menší luxusní lodi v oblasti Jižní a Střední Dalmácie. Nechte se hýčkat profesionálním personálem a okouzlete se luxusním provedením lodi. Ochutnejte vynikající dalmatské speciality, poznejte magická místa Jadranu, koupejte se v průzračném moři...


Typ: Luxusní dovolená na lodi

Trasa: DUBROVNÍK - SLANO - KORČULA - MAKARSKA - PUČIŠĆA - SPLIT - BOL (BRAČ) - HVAR - MLJET - DUBROVNÍK

Zjistit ceny

Ceny plavby

Program plavby

Den 1 (Sobota): DUBROVNÍK - SLANO (O, V)

Nalodění bude probíhat od 13 hodin v přístavu Gruž v Dubrovníku. Ve 14 hodin loď vypluje směrem k pevnině, do poklidné rybářské vesničky Slano, oběd na lodi. Přesun do vnitrozemí do vesnice Smokovljani na ranč se zvířaty, obklopený olivovníky, fíkovníky a dalšími autentickými rostlinami. Při cvrkotu cikád a ptáků zde ochutnáte místní podhorské speciality (tj. večeře). Přenocování na lodi v přístavu Slano.

Den 2 (Neděle): SLANO - KORČULA (S, O)

Po snídani loď vypluje k ostrovu Korčula - rodnému místu cestovatele Marca Pola. Cestou oběd na lodi v některé z klidných zátok. Brzy odpoledne připlutí do Korčuly, následuje prohlídka tohoto kouzelného historického města s průvodcem (v angličtině). Možnost i samostatné prohlídky Korčuly. Mohutné hradby a obranné věže obklopují staré město. Během procházky ulicemi uspořádanými do tvaru rybí kostry objevíte staré kostely a muzea. Dopřejte si tu nejeden gurmánský zážitek v některé z mnoha restaurací. Pro ty, kteří hledají večerní zábavu, je zde mnoho barů a klubů. Možnost zajištění tradiční venkovské večeře v okolí města Korčula (za příplatek 35 €). Přenocování na lodi v Korčuli.

Den 3 (Pondělí): KORČULA - MAKARSKA (S, O, KV)

Během snídaně vypluje loď k městu Makarska známému krásnou promenádou zakončenou majákem, prvotřídními plážemi a mnoha restauracemi a bary. Projděte si uličky starého města se spoustou kostelů a dalších historických památek. Vychutnejte si kouzlo magické Makarské riviéry. Oběd na lodi. Odpolední koupání na některé z krásných pláží. Pro dobrodružnější povahy možnost raftingu na řece Cetině (34 €/osobu) nebo lanový skluz (Zipline) nad kaňonem řeky (60 €/osobu). Návrat na loď v Makarské ve večerních hodinách. Kapitánská večeře s živou hudbou na lodi. Přenocování na lodi v Makarské.

Den 4 (Úterý): MAKARSKA - PUČIŠĆA - SPLIT (S, O)

Po snídani loď vypluje k městečku Pučišća na ostrově Brač. Pučišća je typické dalmatské městečko, situované v hluboké zátoce na severní straně ostrova Brač. Je to centrum těžby a zpracování světově proslulého bračského mramoru (je z něj postaven Bílý dům ve Washingtonu, Liverpoolská katedrála aj.). Navštívíte místní kamenickou dílnu. Oběd na lodi. Odpoledne loď přepluje do Splitu. Komentovaná prohlídka historického města s průvodcem (v angličtině). Ve Splitu se nachází římské stavby, především unikátní Diokleciánův palác ze 4. st. n. l. (UNESCO). Možnost i samostatné prohlídky Splitu. Přenocování na lodi v přístavu ve Splitu.

Den 5 (Středa):  SPLIT - BOL - HVAR (S, O)

Po snídani loď vypluje k městečku Bol na ostrově Brač. Bol je známý především pláží Zlatni Rat, která je přírodním fenoménem a zřejmě i nejkrásnější pláží Chorvatska. Zlatni Rat je mys, jehož výběžek tvořený drobnými kulatými oblázky se pohybuje ze strany na stranu podle směru větru a vln. Oběd na lodi a přeplutí k ostrovu Hvar do stejnojmenného města. Komentovaná prohlídka Hvaru s průvodcem (v agličtině) - nádherný přístav s jachtami, renesanční katedrála, obecní divadlo z roku 1612 (nejstarší v Evropě) a mnoho dalších památek. Ve Hvaru se nachází i mnoho restaurací, barů, vyhlášených nočních klubů i stylových obchůdků se suvenýry. Možnost i samostatné prohlídky města Hvar. Přenocování na lodi ve Hvaru.

Den 6 (Čtvrtek): HVAR - MLJET (S, O)

Po snídani loď vypluje na jih k ostrovu Mljet. Oběd na lodi. Volný čas k prozkoumání národního parku Mljet sestávajícího ze dvou nádherných slaných jezer tyrkysové barvy. Jezera jsou úzkými kanály propojená s otevřeným mořem. Lze si tu i pronajmout kajaky, jízdní kola, koloběžky nebo čtyřkolky k vlastnímu objevování národního parku. Malou loďkou lze přeplout na ostrůvek Sv. Marije, nacházející se uprostřed Velkého jezera, kde se nachází starý benediktinský klášter, opatství a kostel z 12. století. Přenocování na lodi v přístavu na Mljetu.

Den 7 (Pátek): MLJET - DUBROVNÍK (S, O)

Během snídaně loď vypluje zpět k Dubrovníku. Cestou nádherné výhledy na pobřeží, oběd na lodi. V brzkém odpoledni připlutí do Dubrovníku. Celé odpoledne je tedy k dispozici k prohlídce tohoto úchvatného historického města (nebo ke koupání) - následuje komentovaná prohlídka Dubrovníku s průvodcem (v angličtině). Prohlédnete si Stradun, který je náměstím i ulicí v jednom, prozkoumejte starodávné uličky, objevte skrytá náměstí. Doporučujeme procházku po 1940 m dlouhých městských hradbách (není zahrnuto v ceně, stojí cca 27 €). Můžete se také vyvézt lanovkou na horu Srđ, odkud budete mít příležitost vyfotografovat nejlepší záběry Dubrovníku. Jsou odkud nádherné výhledy na Dubrovník, zvláště na hradby a Elafitské souostroví. Večer si užijete živou folklorní hudbu a taneční přestavení. Přenocování na lodi v přístavu Gruž v Dubrovníku.

Den 8 (Sobota): DUBROVNÍK (S)

Poslední den, snídaně na lodi, ukončení programu a vylodění v 9 hod.

Kapitán lodi si vyhrazuje právo na změnu trasy (např. z důvodu nepříznivého počasí).

Prosíme, přečtěte si také Lodní řád a Platební a storno podmínky.

Kategorie lodí na této trase

Turnusy plaveb

Sobota - sobota

Využijte benefity

Pro úhradu dovolené na lodi můžete využít i zaměstnanecké benefitní poukázky a programy - Sodexo, Benefit Plus, Benefity.cz, Edenred a Up eBenefity. Jak uhradit dovolenou přes benefity
Zjistěte cenu plavby
Tato trasa nemá v zadané sezóně volné termíny. Změňte trasu nebo sezónu.

Cena zahrnuje

 • Plavba - 7 nocí na lodi kategorie Deluxe Superior nebo Deluxe - luxusní kajuty s vlastní koupelnou a klimatizací
 • Transfer z letiště v Dubrovníku do přístavu k lodi a zpět na letiště v Dubrovníku po vylodění (nutno domluvit předem - nahlásit čísla letů)
 • Uvítací recepce a koktejl na lodi
 • 7x bufetová snídaně
 • Celkem 9 hlavních jídel během plavby - z toho:
 • - 7x tříchodový oběd (vždy s nápojem) + salátový a sýrový bar
 • - 1x tradiční večeře ve vesnici Smokovljani (včetně dopravy)
 • - 1x tzv. Kapitánská večeře (s živou hudbou na lodi)
 • Během dne volně k dispozici pitná voda ze zásobníku
 • Během dne volně dostupná káva a čaj
 • Během dne volně dostupné čerstvé ovoce
 • Ochutnávka olivového oleje a vína na lodi
 • Anglicky mluvící průvodce na lodi po celou dobu plavby
 • Prohlídky měst s průvodcem (v angličtině): Korčula, Split, Hvar, Dubrovník
 • Jednosměrná vyhlídková jízda autobusem z přístavu do starého města Dubrovník
 • Poplatek za lanovku na horu Srđ nad Dubrovníkem
 • Linđo - tradiční autentické chorvatské folklorní vystoupení
 • Vstup do kamenické dílny ve vesnici Pučišća na Brači
 • Vstup do národního parku Mljet
 • Přístavní a turistické poplatky
 • Pomoc při manipulaci se zavazadly
 • Denní úklid kajut a výměna ručníků
 • WIFI na palubě lodi

Slevy a příplatky

Dítě do 1,99 let - zdarma (jen v případě min. 2 platících osob v kajutě)

Dítě od 2 let do 9,99 let - sleva 30 %

Chcete poradit s výběrem plavby?

Doporučíme vám přesně to, co potřebujete.

Zavolejte nám: 542 221 714

Jsme zde pro vás: Po-Pá 8.30–17.00

Není pro vás tato plavba to pravé?
Podívejte se na jiné plavby v Chorvatsku.

Zobrazit jiné plavby