Domů Plavby Plavba L4-ST - Poklady Severní Dalmácie luxusně (ze Splitu)

Plavba L4-ST - Poklady Severní Dalmácie luxusně (ze Splitu)

Obdobná plavba jako u R4, ale na luxusní lodi! Čekají vás vodopády na řece Krka i souostroví Kornati, historická města Trogir, Split, Zadar. Koupejte se v křišťálově čistém moři v tichých zátokách a užívejte si luxusu na překrásných lodích. Pozor - pouze dva termíny pro tuto plavbu!


Typ: Luxusní dovolená na lodi

Trasa: SPLIT - TROGIR - ŠIBENIK - SKRADIN - NP KRKA - ZLARIN nebo VODICE - NP KORNATI - SALI (DUGI OTOK) - ZADAR - ROGOZNICA - SPLIT

Zjistit ceny

Ceny plavby

Program plavby

Den 1 (Středa): SPLIT - TROGIR (O)

Nalodění probíhá od 11 hodin. Loď vyplouvá z přístavu ve Splitu ve 14 hodin (v případě pozdějšího příjezdu je možné se nalodit až v Trogiru). Po obědě loď vypluje k historickému městu Trogir, jehož staré centrum je zapsáno na seznamu UNESCO. Trogir je bezpochyby jedno z nejkrásnějších chorvatských měst. Přezdívá se mu „malé Benátky“ nebo také „plující městské muzeum“. Byl zde nalezen řecký reliéf ze 4. století a obdivovat tu můžete řadu památek, staré městské hradby a obranné věže. Nezklamou vás ani místní restaurace, bary a kavárny. Komentovaná prohlídka města s průvodcem (v angličtině). Přenocování na lodi v Trogiru.

Den 2 (Čtvrtek): TROGIR - ŠIBENIK (S, V)

Po snídani na vás čeká město Šibenik, které se nachází téměř ve středu chorvatského pobřeží Jadranu. Komentovaná prohlídka s průvodcem (v angličtině) tohoto nádherného historického města s množstvím starodávných budov (např. gotický Foskolův palác) a kostelů (např. barokní chrám Sv. Lorence). Perlou Šibeniku je překrásná katedrála Sv. Jakova z bílého mramoru (UNESCO). Volný čas využijte k procházce po nábřeží nebo nákupům v některém z butiků. Večeře na lodi a přenocování v Šibeniku.

Den 3 (Pátek): ŠIBENIK - NP KRKA (SKRADIN) - ZLARIN nebo VODICE (S, V)

Po snídani loď vypluje k národnímu parku Krka - nedotčená příroda a krásné vodopády, pod nimiž se lze vykoupat. Loď zakotví ve Skradinu. První zastávkou je známé vinařství Bibich, ochutnávka vín a lehký tapasový oběd. Následuje procházka NP Krka a návštěva vodopádů Skradinski Buk, které patří k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším. 17 vodopádů na řece Krka, s kaskádami až 100 m širokými, padá z výšky až 45,7 metrů. Nezapomenutelným zážitkem je koupání pod vodopády v křišťálově čisté vodě - určitě si s sebou vezměte plavky. Večeře na lodi a přenocování buď ve Zlarinu nebo ve Vodicích (závisí na aktuální situaci v přístavech). Vodice jsou živé dalmatské městečko a Zlarin je malý ostrůvek v Šibenickém souostroví. Zlarin je poklidný ostrov bez automobilů. V jeho vodách se od 15. století pěstovaly korály a tato tradice se dnes pomalu obnovuje. Z korálu si tu můžete zakoupit také pěkné suvenýry.

Den 4 (Sobota): ZLARIN nebo VODICE - NP KORNATI - SALI (DUGI OTOK) (S, O)

Po snídani loď vypluje k národnímu parku Kornati - souostroví 140 ostrovů a útesů. Jedná se o jeden z nejpodivuhodnějších národních parků Chorvatska. Zátoky některých ostrovů se svažují hluboko do moře, příkré útesy dosahují hloubky i sta metrů. Nachází se zde také pozůstatky starého ilyrského opevnění, římské domy a staré křesťanské kostely (např. kostel Sv. Marie). Oběd na lodi. Večer a přenocování na lodi v Sali na ostrově Dugi Otok.

Den 5 (Neděle): SALI (DUGI OTOK) - ZADAR (S, O)

Snídaně na lodi, dopolední koupání, oběd na lodi. Odpoledne loď pokračuje dále do Zadaru, kde se můžete zúčastnit komentované prohlídky města s průvodcem (v angličtině). Zadar byl po staletí metropolí celé Dalmácie. Dnes je dědictvím světového významu, jenž je vidět na každém kroku: románský tribunál z 1. st. n. l., kostel sv. Donata z 9. st. n. l. (nejslavnější středověká basilika a symbol města), mohutné městské hradby s reprezentativními branami z 16. st. n. l., množství paláců, vil a jiných monumentů. Zadar je také plný skvělých restaurací. Zajímavostí Zadaru jsou Mořské Varhany se světelně-hudební show Pozdrav Slunci. Přenocování na lodi v Zadaru.

Den 6 (Pondělí): ZADAR - ROGOZNICA (S, O, KV)

Během snídaně loď vypluje k Rogoznici. Cestou bude servírován i oběd. Poté loď zakotví v tiché zátoce, kde strávíte koupací a odpočinkové odpoledne. Volný večer v Rogoznici - nevynechejte návštěvu některé z místních restaurací či kaváren a ochutnejte oblíbené místní víno Babić. Kapitánská večeře s živou hudbou a přenocování na lodi v Rogoznici.

Den 7 (Úterý): ROGOZNICA - SPLIT (S, O)

Po snídani loď vypluje zpět ke Splitské riviéře. Dopolední koupání v zátoce u ostrova Čiovo, který je s Trogirem spojen mostem. Oběd na lodi. Odpoledne loď pokračuje dále do Splitu, druhého největšího chorvatského města, s krásnou promenádou. Ve Splitu se nachází římské stavby, především unikátní Diokleciánův palác ze 4. st. n. l. (UNESCO). Komentovaná prohlídka Splitu s průvodcem (v angličtině). Užijte si večerní procházku po slavném splitském nábřeží. Přenocování na lodi ve Splitu.

Den 8 (Středa): SPLIT (S)

Poslední den, snídaně na lodi, ukončení programu a vylodění v 9 hod. Příp. transfer na letiště ve Splitu.

Kapitán lodi si vyhrazuje právo na změnu trasy (např. z důvodu nepříznivého počasí).

Prosíme, přečtěte si také Lodní řád a Platební a storno podmínky.

Kategorie lodí na této trase

Cena od: 90 153 Kč osobu
Platí pro: Kategorie lodí DELUXE SUPERIOR, Pod palubou
Přesnou cenu uvidíte níže po zadání vlastních parametrů.

Turnusy plaveb

Středa - středa

Využijte benefity

Pro úhradu dovolené na lodi můžete využít i zaměstnanecké benefitní poukázky a programy - Sodexo, Benefit Plus, Benefity.cz, Edenred a Up eBenefity. Jak uhradit dovolenou přes benefity
Zjistěte cenu plavby
Kategorie lodí DELUXE SUPERIOR, Na palubě VIP, 1 osoba
14.08.2024 (St) - 21.08.2024 (St) | Detail termínu
90 153 Kč za 1 osobu

Cena zahrnuje

 • Plavba - 7 nocí na lodi kategorie Deluxe Superior nebo Deluxe - luxusní kajuty s vlastní koupelnou a klimatizací
 • Transfer z letiště ve Splitu do přístavu k lodi a zpět na letiště ve Splitu po vylodění (nutno domluvit předem - nahlásit čísla letů)
 • Uvítací recepce a koktejl na lodi
 • 7x bufetová snídaně
 • Káva a čaj k dispozici po celý den
 • Ochutnávka olivového oleje a vína na palubě lodi
 • 9 jídel - 4chodový oběd nebo večeře (v závislosti na itineráři)
 • Z toho 1x tzv. Kapitánská večeře (s živou hudbou na lodi)
 • K obědu nápoj a 1 l balené vody/osobu/den
 • Volně dostupné čerstvé ovoce během plavby
 • Ochutnávka chorvatského vína ve vinařství Bibich
 • Anglicky mluvící průvodce na lodi po celou dobu plavby
 • Prohlídky měst s průvodcem (v angličtině): Trogir, Šibenik, Zadar, Split
 • Vstup do národního parku Kornati
 • Vstup do národního parku Krka
 • Přístavní a turistické poplatky
 • Pomoc při manipulaci se zavazadly
 • Denní úklid kajut
 • WIFI na palubě

Slevy a příplatky

Dítě do 1,99 let - zdarma (jen v případě min. 2 platících osob v kajutě)

Dítě od 2 let do 9,99 let - sleva 30 %

Chcete poradit s výběrem plavby?

Doporučíme vám přesně to, co potřebujete.

Zavolejte nám: 542 221 714

Jsme zde pro vás: Po-Pá 8.30–17.00

Není pro vás tato plavba to pravé?
Podívejte se na jiné plavby v Chorvatsku.

Zobrazit jiné plavby