Domů Plavby Plavba L1-SO - Tajemství Kvarneru luxusně (z Opatije)

Plavba L1-SO - Tajemství Kvarneru luxusně (z Opatije)


Typ: Luxusní dovolená na lodi

Trasa: OPATIJA - KRK - RAB - ZADAR - NP KORNATI - CRES - OPATIJA

Zjistit ceny

Ceny plavby

Program plavby

Den 1 (Sobota): OPATIJA - KRK (O)

Nalodění probíhá od 11 hodin. Loď vypluje z přístavu v Opatiji v 13 hodin směrem k ostrovu Krk. Cestou oběd na lodi a zastávka na koupání v průzračném moři. Krk je největší chorvatský ostrov. Nachází se zde velké množství městeček s úžasnými promenádami. Ostrov je zelený s množstvím skal, malých pobřežních ostrůvků a stovkami skrytých pláží a plážiček. Odpoledne ochutnávka vína v městečku Vrbnik (transfer autobusem z města Krk). Večer strávíte ve městě Krk, kde to neustále žije - najdete tu řadu barů a restaurací. Prohlídka tohoto historického města s průvodcem (v angličtině), nebo možnost samostatné prohlídky Krku, jeho historického centra. Přenocování na lodi v Krku.

Den 2 (Neděle): KRK - RAB (S, O)

Po snídani loď vypluje k ostrovu Rab, který je známý jako „ostrov lásky“. Oběd na lodi. Po připlutí do Rabu vás čeká prohlídka tohoto krásného historického města s průvodcem (v angličtině). Město Rab je obestavěno středověkými hradbami. Najdete zde mnoho románských staveb - kostely a paláce, kamenné uličky s domy s antickými fasádami, mezi nimiž předvádějí své dovednosti místní umělci a malíři. Ochutnejte místní sladkou specialitu, kterou je tzv. Rapska torta (ochutnávka je v ceně). Recept na tento zákusek je tajný. Pokud to počasí dovolí, vyšlápněte si na vrch Kamenjak pro nezapomenutelný západ slunce. Přenocování na lodi v Rabu.

Den 3 (Pondělí): RAB - ZADAR (S, O)

Po snídani loď vypluje k Zadaru. Popluje podél pobřeží ostrova Pag, charakteristickém neobvyklým rázem měsíční krajiny. Cestou zastávka na koupání na neobydleném ostrůvku Maun. Oběd na lodi. Odpoledne loď pokračuje dále do Zadaru, kde vás čeká komentovaná prohlídka města s průvodcem (v angličtině). Večer a přenocování na lodi v Zadaru.

Po staletí byl Zadar metropolí celé Dalmácie. Dnes je bohatým, monumentálním dědictvím světového významu, jenž je vidět na každém kroku: románský tribunál z 1. st. n. l., kostel sv. Donata z 9. st. n. l. (nejslavnější středověká basilika a symbol města), mohutné městské hradby s reprezentativními branami z 16. st. n. l., množství paláců, vil a jiných monumentů. Město je také plné skvělých restaurací. Fenoménem Zadaru jsou unikátní Mořské varhany s hudebně-světelnou show Pozdrav slunci.

Den 4 (Úterý): ZADAR - NP KORNATI (S, O, V)

Po snídani loď vypluje do oblasti úchvatného národního parku Kornati. Jedná se o souostroví velmi bohaté na ryby. Historické pozůstatky staré ilyrské pevnosti, římské vily, starého křesťanského kostela Panny Marie, středověké pevnosti a osady zvyšují hodnotu těchto ostrovů i po kulturní stránce. Kornati tvoří na 140 ostrovů, ostrůvků a útesů. Zátoky některých ostrovů se svažují hluboko do moře, příkré útesy dosahují hloubky i sta metrů. Je to opravdu něco pozoruhodného. Oběd na palubě. Doporučujeme procházku po hřebeni bílých útesů vysokých až 200 m, které prudce padají do moře a klesají až do hloubky 90 m. Další zajímavostí na Dugem Otoku je také slané jezero Mir, poblíž zmiňovaných útesů. Večeře a přenocování na lodi v zátoce Telašćica na ostrově Dugi Otok.

Den 5 (Středa):  NP KORNATI - LOŠINJ (S, O)

Po snídani a osvěžujícím ranním koupání v moři vypluje loď směrem k ostrovu Lošinj, známému jako „sluneční ostrov“. Lošinj je velmi zelený, s množstvím borovic, divokých květin a vonných bylin. Pro své skryté zátoky s křišťálově čistým mořem a středomořskou atmosférou patří k těm nejoblíbenějším ostrovům Kvarneru. Určitě se zde vykoupejte. Oběd na palubě. Po příjezdu na ostrov prohlídka města Mali Lošinj s průvodcem (v angličtině) a návštěva Muzea Apoxyomena (v ceně). Muzeum je věnováno antické soše atleta, odlité z bronzu ve 2. nebo 1. st. př. n. l., která byla nalezena v roce 1996 na dně moře blízko ostrova Lošinj. Můžete se toulat v přístavu Mali Lošinj a navštívit ještě Zahradu aromatických bylin. Další městečko Veli Lošinj je také snadno dostupné pěšky z přístavu. Přenocování na lodi v přístavu Mali Lošinj.

Den 6 (Čtvrtek):  LOŠINJ - CRES (S, O)

Po snídani a ranním koupání v moři vypluje loď k ostrovu Cres. Po cestě zastávka na koupání u ostrůvku Susak, pokud počasí dovolí. Oběd na palubě. Cres je podlouhlý a úzký ostrov, typický dubovými, borovicovými a olivovými háji a vinicemi, s pozoruhodnými suchými kamennými zídkami. Cres i Lošinj bývaly kdysi jedním ostrovem, ale Římané vyhloubili mezi ostrovy kanál, a tak vznikly ostrovy dva. Fakultativně večeře ve vesnici Loznati, kde můžete vyzkoušet nejlepší tradiční jehněcí speciality, jaké Cres nabízí. Přenocování v přístavu středověkého města Cres.

Den 7 (Pátek): CRES - OPATIJA (S, O, KV)

Po snídani loď vypluje zpět k Opatiji. Cestu zpříjemní výhledy na Opatskou riviéru. Oběd na palubě. Příjezd do Opatije v pozdních odpoledních hodinách - komentovaná prohlídka Opatije s průvodcem (v angličtině), nebo individuálně. Projděte se po nejdelší přímořské promenádě v Chorvatsku zvané Lungo Mare nebo se zastavte v tradiční rybářské vesničce Volosko s nabídkou nejlepších rybích restaurací v Chorvatsku. Poslední noc si užijte Kapitánskou večeři s živou hudbou na palubě. Přenocování na lodi v Opatiji.

Den 8 (Sobota): OPATIJA (S)

Poslední den, snídaně na lodi, ukončení programu a vylodění v 9 hod.

Kapitán lodi si vyhrazuje právo na změnu trasy (např. z důvodu nepříznivého počasí).

Prosíme, přečtěte si také Lodní řád a Platební a storno podmínky.

Kategorie lodí na této trase

Cena od: 0 Kč osobu
Platí pro: Kategorie lodí DELUXE, Pod palubou
Přesnou cenu uvidíte níže po zadání vlastních parametrů.

Turnusy plaveb

Sobota - sobota

Využijte benefity

Pro úhradu dovolené na lodi můžete využít i zaměstnanecké benefitní poukázky a programy - Sodexo, Benefit Plus, Benefity.cz, Edenred a Up eBenefity. Jak uhradit dovolenou přes benefity
Zjistěte cenu plavby
Tato trasa nemá v zadané sezóně volné termíny. Změňte trasu nebo sezónu.

Cena zahrnuje

 • Plavba - 7 nocí na lodi kategorie Deluxe Superior - luxusní kajuty s vlastní koupelnou a klimatizací
 • Transfery v Opatiji (nutno domluvit předem - nahlásit čísla letů)
 • Uvítací recepce a koktejl na lodi
 • 7x bufetová snídaně
 • Káva a čaj k dispozici po celý den
 • Ochutnávka olivového oleje a vína na palubě lodi
 • 9 jídel - 4chodový oběd nebo večeře (v závislosti na itineráři)
 • Z toho 1x tzv. Kapitánská večeře (s živou hudbou na lodi)
 • K obědu nápoj a 1 l balené vody/osobu/den
 • Ochutnávka chorvatského vína ve Vrbniku na Krku
 • Ochutnávka zákusku Rapska torta v Rabu
 • Volně dostupné čerstvé ovoce během plavby
 • Anglicky mluvící průvodce na lodi po celou dobu plavby
 • Prohlídky měst s průvodcem (v angličtině): Opatija, Lošinj, Zadar, Rab, Krk
 • Vstup do národního parku Kornati
 • Vstup do přírodního parku Telašćica
 • Vstup do Muzea Apoxyomena ve městě Mali Lošinj
 • Přístavní a turistické poplatky
 • Pomoc při manipulaci se zavazadly
 • Denní úklid kajut
 • WIFI na palubě

Slevy a příplatky

Dítě do 1,99 let - zdarma (jen v případě min. 2 platících osob v kajutě)

Dítě od 2 let do 9,99 let - sleva 30 %

Chcete poradit s výběrem plavby?

Doporučíme vám přesně to, co potřebujete.

Zavolejte nám: 542 221 714

Jsme zde pro vás: Po-Pá 8.30–17.00

Není pro vás tato plavba to pravé?
Podívejte se na jiné plavby v Chorvatsku.

Zobrazit jiné plavby