Domů Plavby Plavba R4 - Poklady Severní Dalmácie (ze Splitu)

Plavba R4 - Poklady Severní Dalmácie (ze Splitu)

Poznejte nejkrásnější národní parky Chorvatska - vodopády na řece Krka a souostroví Kornati. Obdivujte historická města s památkami zapsanými v seznamu UNESCO - Trogir, Split, Zadar. Objevte skryté zátoky a koupejte se v křišťálově čistém moři. Skvěle namíchaná dovolená na lodi plná odpočinku i poznání. Ale pozor - jede se jen ve dvou termínech!


Termín: 17.08. - 24.08.2024

Kategorie lodí PREMIUM SUPERIOR, Na palubě, 1 osoba
45 077 Kč za 1 osobu

Další termíny

Typ: Relax dovolená na lodi

Trasa: SPLIT - PRIMOŠTEN/ROGOZNICA - SKRADIN (VODOPÁDY KRKA) - ŠIBENIK - VODICE - KORNATI - SALI (DUGI OTOK) - ZADAR - ZLARIN - TROGIR - SPLIT

Program plavby

Den 1 (Sobota): SPLIT - ROGOZNICA (O)

Nalodění probíhá od 11 hodin. Loď vyplouvá z přístavu ve Splitu v 13.00 hod. Oběd na lodi (první jídlo), poté zastávka na koupání v klidné zátoce. Večer a přenocování na lodi v Rogoznici. Nevynechejte návštěvu některé z místních restaurací či kaváren a ochutnejte oblíbené víno Babić.

Den 2 (Neděle): ROGOZNICA - NP KRKA (SKRADIN) - ŠIBENIK - VODICE (S, O)

Během snídaně loď vypluje k národnímu parku Krka - nedotčená příroda a krásné vodopády, pod nimiž se lze vykoupat. Loď zakotví ve Skradinu. Během oběda na lodi si užijete krásných výhledů na kaňon řeky Krka. Loď bude pokračovat dále do Šibeniku. Volné odpoledne k prohlídce tohoto historického města s množstvím starodávných budov (např. gotický Foskolův palác) a kostelů (např. barokní chrám Sv. Lorence). Perlou Šibeniku je katedrála Sv. Jakova (UNESCO). Poté loď pokračuje do živoucího městečka Vodice - množství restaurací, barů a kaváren. Večer a přenocování ve Vodicích.

Den 3 (Pondělí): VODICE - NP KORNATI - SALI (DUGI OTOK) (S, O)

Snídaně na lodi. Loď vypluje k národnímu parku Kornati (vstup do parku 15–17 EUR se platí na místě). Kornati je souostroví 140 ostrovů a útesů a jedná se o jeden z nejpodivuhodnějších národních parků Chorvatska. Nachází se zde také pozůstatky starého ilyrského opevnění, římské domy a staré křesťanské kostely (např. kostel Sv. Marije). Oběd na lodi. Večer a přenocování na lodi v Sali na ostrově Dugi Otok.

Den 4 (Úterý): SALI (DUGI OTOK) - ZADAR (S, O)

Snídaně na lodi, ranní a dopolední koupání. Odpoledne loď pokračuje dále do Zadaru, kde se můžete zúčastnit komentované prohlídky města (s průvodcem v angličtině) - je zahrnuta v ceně u lodí kategorií Premium a Premium Superior. Oběd na lodi. Zadar byl po staletí metropolí celé Dalmácie. Dnes je bohatým, monumentálním dědictvím světového významu, jenž je vidět na každém kroku: románský tribunál z 1. st. n. l., kostel sv. Donata z 9. st. n. l. (nejslavnější středověká basilika a symbol města), mohutné městské hradby s reprezentativními branami z 16. st. n. l., množství paláců, vil a jiných monumentů. Město je také plné skvělých restaurací. Zajímavostí Zadaru jsou Mořské Varhany se světelně-hudební show Pozdrav Slunci. Přenocování na lodi v Zadaru.

Den 5 (Středa): ZADAR - ZLARIN (S, O, KV)

Snídaně na lodi. Návrat zpátky na jih podél dalmatského pobřeží, až k ostrůvku Zlarin, který je součástí Šibenického souostroví. Cestou zastávka na koupání v jedné z mnoha krásných zátok. Oběd na lodi. Zlarin je poklidný ostrov bez automobilů. V jeho vodách se od 15. století pěstovaly korály a tato tradice se dnes pomalu obnovuje. Z korálu si tu můžete zakoupit také pěkné suvenýry. Tento večer si na lodi užijete Kapitánskou večeři - je zahrnuta v ceně u lodí kategorií Premium a Premium Superior. Večer a přenocování na lodi v přístavu na Zlarinu.

Den 6 (Čtvrtek): ZLARIN - TROGIR (S, O)

Po snídani loď vypluje k historickému městu Trogir. Cestou zastávka na koupání v tiché zátoce s průzračnou vodou. Po obědě připlutí do Trogiru - jednoho z nejkrásnějších chorvatských měst. Jeho staré centrum je právem zapsáno na seznamu UNESCO a přezdívá se mu „malé Benátky“ nebo také „plující městské muzeum“. Byl zde nalezen řecký reliéf ze 4. století a obdivovat tu můžete řadu památek, staré městské hradby a obranné věže. Nezklamou vás ani místní restaurace, bary a kavárny. Můžete se zúčastnit komentované prohlídky města (s průvodcem v angličtině) - je zahrnuta v ceně u lodí kategorie Premium Superior. Večer a přenocování na lodi v Trogiru.

Den 7 (Pátek): TROGIR - SPLIT (S, O)

Snídaně na lodi. Dopolední koupání v zátoce u ostrova Čiovo, který je s Trogirem spojen mostem. Oběd na lodi. Odpoledne loď pokračuje zpět do Splitu, druhého největšího chorvatského města, s krásnou promenádou. Ve Splitu se nachází římské stavby, především unikátní Diokleciánův palác ze 4. st. n. l. (UNESCO). Možnost samostatné prohlídky města nebo se můžete zúčastnit komentované prohlídky Splitu (s průvodcem v angličtině) - je zahrnuta v ceně u lodí kategorie Premium Superior. Večer a přenocování na lodi ve Splitu.

Den 8 (Sobota): SPLIT (S)

Poslední den, snídaně na lodi, ukončení programu a vylodění v 9.00 hod.

Kapitán lodi si vyhrazuje právo na změnu trasy (např. z důvodu nepříznivého počasí).

Prosíme, přečtěte si také Lodní řád a Platební a storno podmínky.

Fakultativní výlety

Výlet do Mostaru (ze Splitu)

Celodenní výlet autobusem do Mostaru (UNESCO) - nejkrásnějšího města v Bosně a Hercegovině. Ikonický Starý Most (Stari Most) je dokladem dlouholeté turecké nadvlády, návštěva starého bazaru, mešity a typického tureckého domu.

 • Kdy: v sobotu po ukončení plavby (7.00–20.00 hod.)
 • Cena: 75 €/osobu - v ceně je zahrnuta doprava autobusem, anglicky mluvící průvodce
 • Min. počet osob: 10
 • Nutnost cestovního pasu

Výlet do národního parku Plitvice (ze Splitu)

Celodenní výlet autobusem do jedinečného národního parku Plitvická jezera (UNESCO) - soustava 16ti sladkovodních jezer s průzračnou vodou, propojených nádhernými vodopády.

 • Kdy: v sobotu po ukončení plavby (7.30–19.00 hod.)
 • Cena: 62 €/osobu - v ceně je zahrnuta doprava autobusem, anglicky mluvící průvodce
 • Cena nezahrnuje: vstup do národního parku (včetně plavby lodí po jezeře a jízdy vláčkem) - výše vstupného závisí na termínu návštěvy.
 • Doporučení: pohodlná obuv

Návštěva vinařství Bibich

Ve vesnici Plastovo u Skradinu můžete navštívit vinařství Bibich produkující vynikající bílá i červená vína (vyvážejí se i do USA). Délka 2–3 hodiny.

 • Cena: 55 €/osobu - zahrnuje zpáteční dopravu ze Skradinu do vinařství Bibich ve vesnici Plastovo (cca 15 minut), ochutnávku vín a malé občerstvení.
 • Min. počet osob: 15

Prohlídky historických měst Zadar, Trogir, Split

Prohlídka města Zadar je již zahrnutá v ceně na lodích kategorií Premium Superior a Premium.
Prohlídka měst Trogir a Split je již zahrnutá v ceně na lodích kategorie Premium Superior.

 • Cena: 10 €/osobu - zahrnuje komentovanou prohlídku (anglicky mluvící průvodce)
 • Možnost objednat si dopředu naslouchadlo pro komentáře k prohlídkám ve zvoleném jazyce (10 €/týden).
 • Min. počet osob: 10

Nabídka a ceny fakultativních výletů se mohou měnit. Aktuální informace vám poskytne posádka/průvodce na lodi. Fakultativní výlety si domluvíte až na místě - jejich realizace může záviset na počtu zájemců.

Termín: 17.08. - 24.08.2024

Kategorie lodí PREMIUM SUPERIOR, Na palubě, 1 osoba
45 077 Kč za 1 osobu

Další termíny

Slevy a příplatky

Osoba na 3. lůžku v kajutě - sleva 30 %

Dítě do 9,99 let - sleva 50 %

Využití kajuty pouze 1 osobou - příplatek 50 %

V ceně nejsou zahrnuty přístavní poplatky ve výši 60 €/osobu/týden (platí se na místě kapitánovi lodi).

Chcete poradit s výběrem plavby?

Doporučíme vám přesně to, co potřebujete.

Zavolejte nám: 542 221 714

Jsme zde pro vás: Po-Pá 8.30–17.00

Není pro vás tato plavba to pravé?
Podívejte se na jiné plavby v Chorvatsku.

Zobrazit jiné plavby