Domů Plavby C5 - Na kole jen zlehka (z Opatije)

C5 - Na kole jen zlehka (z Opatije)


Typ: Cykloplavby

Trasa: OPATIJA - KRK - RAB - PAG - MOLAT nebo ILOVIK - LOŠINJ - CRES - OPATIJA

Proč zvolit tuto plavbu

Tato dovolená na lodi s průvodcem vás zavede na rozmanitá místa Kvarnerského zálivu. Na kolech se budete moci projet po několika různých ostrovech. Na rozdíl od jiných cykloplaveb však budete mít mnohem víc prostoru na odpočinek, koupání a opalování.

Zjistit ceny

Ceny plavby

Program plavby

Den 1 (Sobota): OPATIJA - KRK (O)

Nalodění v Opatiji mezi 11.00 a 12.00 hod. Ve 13 hodin loď vypluje k ostrovu Krk. Cestou oběd na lodi a přestávka na koupání. Nenáročná cyklotrasa povede z historického města Krk do Punatu a zpět. Volný večer a přenocování na lodi v Krku.

 • Cyklotrasa: Krk - Punat - Krk (17 km)
 • Nejvyšší bod: 100 m n. m.
 • Strava na lodi: oběd

Den 2 (Neděle): ostrov KRK (S, V)

Po snídani vyrazíte na kolech do městečka Vrbnik. Zde budete mít dostatek času vychutnat si oběd v některé z místních restaurací a vykoupat se. Pro Vrbnik jsou typické velmi úzké ulice a je centrem vynikajícího bílého vína Žlahtina. V pozdním odpoledni se vrátíte zpět do města Krk. Večeře na lodi. Večer a přenocování na lodi v Krku.

 • Cyklotrasa: Krk - Vrbnik - Krk (23 km)
 • Nejvyšší bod: 190 m n. m.
 • Strava na lodi: snídaně, večeře

Den 3 (Pondělí): KRK - RAB (S, O)

Během snídaně loď vypluje k ostrovu Rab, kde na vás čeká nenáročná cyklotrasa. Poté oběd na lodi a volný čas k odpočinku, koupání či prohlídce historického města Rab. Jeho náměstí a uličky s kavárničkami přímo zvou k vychutnání si zmrzliny či kapučína. Odpoledne možnost procházky v lesoparku Komrčar u města Rab nebo výstupu na vrch Kamenjak, odkud jsou krásné výhledy zvlášť při západu slunce. Večer a přenocování na lodi v Rabu.

 • Cyklotrasa: cca 13 km
 • Nejvyšší bod: 75 m n. m.
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 4 (Úterý): RAB - PAG - MOLAT nebo ILOVIK (S, O)

Ráno loď přepluje na nedaleký ostrov Pag. Cyklotrasa začne na severozápadě ostrova v přístavu Tovarnele. V blízké vesnici Lun budete moci obdivovat staleté olivovníky a důmyslně postavené suché kamenné zdi, které zde místní obyvatelé postavili jako ochranu proti větru. Ochutnejte na Pagu místní specialitu - Pažský sýr. Cyklotrasu zakončíte ve městě Novalja, odkud loď přepluje k malému poklidnému ostrovu Molat nebo Ilovik. Cestou oběd na lodi a po připlutí volný čas na odpočinek a koupání. Večeře a přenocování na lodi v přístavu v Iloviku nebo Molatu.

 • Cyklotrasa: Tovarnele - Novalja (22 km)
 • Nejvyšší bod: 195 m n. m.
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 5 (Středa): MOLAT - LOŠINJ (S, O)

Po snídani vyrazíte na kolech z přístavu Molat do vesničky Zapuntel. Dále loď přepluje na ostrov Lošinj, do přístavu Mali Lošinj. Cestou oběd na lodi a zastávka na koupání. Další cyklotrasa povede z přístavu Mali Lošinj do rybářské vesnice Veli Lošinj, s přestávkou na kávu, zmrzlinu či koupání. V pozdním odpoledni návrat do přístavu Mali Lošinj, typického domy pastelových barev a kavárničkami. Vychutnejte si večeři v některé z místních restaurací. Večer a přenocování na lodi v přístavu Mali Lošinj.

 • Cyklotrasa: Molat - Zapuntel (11 km) a Mali Lošinj - Veli Lošinj - Mali Lošinj (13 km)
 • Nejvyšší bod: 75 m n. m. a 80 m n. m.
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 6 (Čtvrtek): LOŠINJ - CRES (S, O)

Ranní cyklotrasa povede z přístavu Mali Lošinj do vesnice Nerezine a dále do starobylého městečka Osor. Projděte se tímto historickým městečkem, prohlédněte si jeho sochy a architekturu. Odtud loď přepluje na ostrov Cres, do historického města Cres. Cestou oběd na lodi a přestávka na koupání. Večer a přenocování na lodi v Cresu.

 • Cyklotrasa: Mali Lošinj - Osor (24 km
 • Nejvyšší bod: 205 m n. m.
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 7 (Pátek): CRES - OPATIJA (S, O)

Ranní cyklotrasa povede kolem města Cres, s možností prohlídky františkánského kláštera a muzea sakrálního umění. Volné dopoledne k posezení u kávy v některé z mnoha kaváren, nebo koupání. Loď poté vypluje směrem k pevnině. Cestou oběd na lodi. Zastávka v Lovranu, odkud se můžete projít po slavné promenádě Franze Josefa (tzv. lungomare) až do Opatije. Volný večer v Opatiji. Doporučujeme procházku do rybářské vesnice Volosko s mnoha restauracemi a kavárnami. Přenocování na lodi v Opatiji.

 • Cyklotrasa: cca 12 km
 • Nejvyšší bod: 75 m n. m.
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 8 (Sobota): OPATIJA (S)

Poslední den, snídaně na lodi, ukončení programu a vylodění v 9 hod.

 • Strava na lodi: snídaně

Kapitán lodi si vyhrazuje právo na změnu trasy (např. z důvodu nepříznivého počasí).

TRASY
Délka jednotlivých denních tras na kole je orientační a může se měnit v závislosti na volbě různých zkratek či objížděk. Trasy lodi i ty na kole mohou být měněny na místě (např. v závislosti na počasí či kondici účastníků plavby). Odjezdy na kolech budou v ranních hodinách, většinou ihned po snídani.

CYKLOPRŮVODCE
Profesionální cykloprůvodce (anglicky mluvící) je k dispozici po celou dobu plavby. Vyhrazuje si právo změny cyklotrasy dle aktuálních podmínek.

PŘESTÁVKY NA KOUPÁNÍ
Pokud to počasí a čas dovolí, budou přestávky na koupání v moři. Koupání bude možné buď přímo z lodi - loď zakotví v tiché zátoce (musí být od břehu pláží vzdálená vždy min. 20–30 metrů), nebo po ukončení cyklovýletu - před vyplutím k dalšímu ostrovu.

STRAVA
Polopenze je servírována na lodi: kontinentální snídaně a buď tříchodový oběd, nebo tříchodová večeře (závisí na program konkrétního dne). Během cyklovýletů budou možné zastávky v doporučených místních restauracích a bude možnost vyzkoušet místní speciality. Tato jídla nejsou zahrnuta v ceně plavby a jsou v režii každého pasažéra. Na lodi si můžete objednat také tzv. Kapitánskou večeři (25 €/osobu).

KOLA A VYBAVENÍ
Vaše kola budou během plavby uskladněna na palubě lodi. Při předchozí rezervaci si lze domluvit pronájem kol za cenu 100 EUR/týden nebo 150 EUR/týden (elektrokolo). Tato kola jsou vybavena také držákem lahve, zadním nosičem a malou cyklobrašnou (14x8x8 cm). Součástí pronájmu je i cyklistická přilba. Je potřeba, aby měl každý účastník vlastní nářadí na případnou opravu kola během cyklovýletu. Další doporučenou výbavou jsou cyklistické boty, batoh, náhradní oblečení, pláštěnka, sluneční brýle a opalovací krém. Organizátor plavby nenese odpovědnost za případné škody kol vzniklé během cyklovýletů nebo během přenášení kol na loď nebo z lodi. Na všech cykloplavbách je na místě účtován ještě poplatek za pomoc s přenášením kol na loď, a to ve výši 10 €/osobu/týden.

Prosíme, přečtěte si také Lodní řád a Platební a storno podmínky.

Fakultativní výlety si domluvíte až na lodi - jejich realizace může záviset na počtu zájemců.

Kategorie lodí na této trase

Turnusy plaveb

Sobota - sobota
Zjistěte cenu plavby
Tato trasa nemá v zadané sezóně volné termíny. Změňte trasu nebo sezónu.

Slevy a příplatky

Osoba na 3. lůžku v kajutě - sleva 30 %

Dítě do 9,99 let - sleva 50 %

Využití kajuty pouze 1 osobou - příplatek 50 %

V ceně nejsou zahrnuty přístavní poplatky ve výši 40 €/osobu/týden (platí se na místě kapitánovi lodi).

Chcete poradit s výběrem plavby?

Doporučíme vám přesně to, co potřebujete.

Zavolejte nám: 542 221 714

Jsme zde pro vás: Po-Pá 8.30–17.00

Není pro vás tato plavba to pravé?
Podívejte se na jiné plavby v Chorvatsku.

Zobrazit jiné plavby