Domů Plavby C5 - Na kole jen zlehka (z Opatije)

C5 - Na kole jen zlehka (z Opatije)


Typ: Cykloplavby

Trasa: OPATIJA - KRK - VRBNIK (KRK) - KRK - RAB - PAG - MOLAT nebo ILOVIK - LOŠINJ - CRES - OPATIJA

Proč zvolit tuto plavbu

Tato průvodcovaná cykloplavba vás zavede na rozmanitá místa Kvarnerského zálivu. Na rozdíl od jiných cykloplaveb však budete mít mnohem víc prostoru na odpočinek, koupání a opalování.

Zjistit ceny

Ceny plavby

Program plavby

Den 1 (Sobota): OPATIJA - KRK (O)

Nalodění v Opatiji mezi 11.00 a 12.00 hod. Ve 13 hodin loď vypluje k ostrovu Krk. Cestou oběd na lodi a přestávka na koupání. Nenáročná cyklotrasa povede z historického města Krk do Punatu a zpět. Volný večer a přenocování na lodi v Krku.

 • Cyklotrasa: Krk - Punat - Krk (17 km)
 • Nejvyšší bod: 100 m n. m.
 • Strava na lodi: oběd

Den 2 (Neděle): ostrov KRK (S, V)

Po snídani vyrazíte na kolech do městečka Vrbnik. Zde budete mít dostatek času vychutnat si oběd v některé z místních restaurací a vykoupat se. Pro Vrbnik jsou typické velmi úzké ulice a je centrem vynikajícího bílého vína Žlahtina. V pozdním odpoledni se vrátíte zpět do města Krk. Večeře na lodi. Večer a přenocování na lodi v Krku.

 • Cyklotrasa: Krk - Vrbnik - Krk (23 km)
 • Nejvyšší bod: 190 m n. m.
 • Strava na lodi: snídaně, večeře

Den 3 (Pondělí): KRK - RAB (S, O)

Během snídaně loď vypluje k ostrovu Rab, kde na vás čeká nenáročná cyklotrasa. Poté oběd na lodi a volný čas k odpočinku, koupání či prohlídce historického města Rab. Jeho náměstí a uličky s kavárničkami přímo zvou k vychutnání si zmrzliny či kapučína. Odpoledne možnost procházky v lesoparku Komrčar u města Rab nebo výstupu na vrch Kamenjak, odkud jsou krásné výhledy zvlášť při západu slunce. Večer a přenocování na lodi v Rabu.

 • Cyklotrasa: cca 13 km
 • Nejvyšší bod: 75 m n. m.
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 4 (Úterý): RAB - PAG - MOLAT nebo ILOVIK (S, O)

Ráno loď přepluje na nedaleký ostrov Pag. Cyklotrasa začne na severozápadě ostrova v přístavu Tovarnele. V blízké vesnici Lun budete moci obdivovat staleté olivovníky a důmyslně postavené suché kamenné zdi, které zde místní obyvatelé postavili jako ochranu proti větru. Ochutnejte na Pagu místní specialitu - Pažský sýr. Cyklotrasu zakončíte ve městě Novalja, odkud loď přepluje k malému poklidnému ostrovu Molat nebo Ilovik. Cestou oběd na lodi a po připlutí volný čas na odpočinek a koupání. Večeře a přenocování na lodi v přístavu v Iloviku nebo Molatu.

 • Cyklotrasa: Tovarnele - Novalja (22 km)
 • Nejvyšší bod: 195 m n. m.
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 5 (Středa): MOLAT - LOŠINJ (S, O)

Po snídani vyrazíte na kolech z přístavu Molat do vesničky Zapuntel. Dále loď přepluje na ostrov Lošinj, do přístavu Mali Lošinj. Cestou oběd na lodi a zastávka na koupání. Další cyklotrasa povede z přístavu Mali Lošinj do rybářské vesnice Veli Lošinj, s přestávkou na kávu, zmrzlinu či koupání. V pozdním odpoledni návrat do přístavu Mali Lošinj, typického domy pastelových barev a kavárničkami. Vychutnejte si večeři v některé z místních restaurací. Večer a přenocování na lodi v přístavu Mali Lošinj.

 • Cyklotrasa: Molat - Zapuntel (11 km) a Mali Lošinj - Veli Lošinj - Mali Lošinj (13 km)
 • Nejvyšší bod: 75 m n. m. a 80 m n. m.
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 6 (Čtvrtek): LOŠINJ - CRES (S, O)

Ranní cyklotrasa povede z přístavu Mali Lošinj do vesnice Nerezine a dále do starobylého městečka Osor. Projděte se tímto historickým městečkem, prohlédněte si jeho sochy a architekturu. Odtud loď přepluje na ostrov Cres, do historického města Cres. Cestou oběd na lodi a přestávka na koupání. Večer a přenocování na lodi v Cresu.

 • Cyklotrasa: Mali Lošinj - Osor (24 km
 • Nejvyšší bod: 205 m n. m.
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 7 (Pátek): CRES - OPATIJA (S, O)

Ranní cyklotrasa povede kolem města Cres, s možností prohlídky františkánského kláštera a muzea sakrálního umění. Volné dopoledne k posezení u kávy v některé z mnoha kaváren, nebo koupání. Loď poté vypluje směrem k pevnině. Cestou oběd na lodi. Zastávka v Lovranu, odkud se můžete projít po slavné promenádě Franze Josefa (tzv. lungomare) až do Opatije. Volný večer v Opatiji. Doporučujeme procházku do rybářské vesnice Volosko s mnoha restauracemi a kavárnami. Přenocování na lodi v Opatiji.

 • Cyklotrasa: cca 12 km
 • Nejvyšší bod: 75 m n. m.
 • Strava na lodi: snídaně, oběd

Den 8 (Sobota): OPATIJA (S)

Poslední den, snídaně na lodi, ukončení programu a vylodění v 9 hod.

 • Strava na lodi: snídaně

Kapitán lodi si vyhrazuje právo na změnu trasy (např. z důvodu nepříznivého počasí).

TRASY
Délka jednotlivých denních tras na kole je orientační a může se měnit v závislosti na volbě různých zkratek či objížděk. Trasy lodi i ty na kole mohou být měněny na místě (např. v závislosti na počasí či kondici účastníků plavby). Odjezdy na kolech budou v ranních hodinách, většinou ihned po snídani.

CYKLOPRŮVODCE
Profesionální cykloprůvodce (anglicky mluvící) je k dispozici po celou dobu plavby.

PŘESTÁVKY NA KOUPÁNÍ
Pokud to počasí a čas dovolí, budou také přestávky na koupání v moři. Koupání bude možné buď přímo z lodi (přičemž loď musí být od břehu pláží vzdálená vždy min. 20–30 metrů), nebo po ukončení cyklovýletu (před nastoupením na loď).

STRAVA
Polopenze je servírována na lodi: kontinentální snídaně a buď tříchodový oběd, nebo tříchodová večeře (závisí na program konkrétního dne). Během cyklovýletů budou možné zastávky v doporučených místních restauracích a bude možnost vyzkoušet místní speciality. Tato jídla nejsou zahrnuta v ceně plavby a jsou v režii každého pasažéra. Na lodi si můžete objednat také tzv. Kapitánskou večeři (25 €/osobu).

USKLADNĚNÍ KOL
Kola jsou uskladněna na palubě lodi.

Prosíme, přečtěte si také Lodní řád a Platební a storno podmínky.

Fakultativní výlety si domluvíte až na lodi - jejich realizace může záviset na počtu zájemců.

Kategorie lodí na této trase

Turnusy plaveb

Sobota - sobota

Garantované termíny vyplutí

2020: Traditional En Suite - 20.6. a 25.7.
Zjistěte cenu plavby
Tato trasa nemá v zadané sezóně volné termíny. Změňte trasu nebo sezónu.

Slevy a příplatky

Osoba na 3. lůžku v kajutě - sleva 30 %

Dítě do 9,99 let - sleva 50 %

Využití kajuty pouze 1 osobou - příplatek 50 %

V ceně nejsou zahrnuty přístavní poplatky ve výši 40 €/osobu/týden (platí se na místě kapitánovi lodi).

Chcete poradit s výběrem plavby?

Doporučíme vám přesně to, co potřebujete.

Zavolejte nám: 542 221 714

Jsme zde pro vás: Po-Pá 8.30–17.00

Není pro vás tato plavba to pravé?
Podívejte se na jiné plavby v Chorvatsku.

Zobrazit jiné plavby